očkování, COVID-19, koronavirus, coronavirus

V Praze se otevřela dvě očkovací centra bez registrace, soutěží se o hodnotné ceny

V obchodním centru na pražském Chodově a na hlavním nádraží se otevřela dvě očkovací centra, kde není nutná registrace. Na Chodově se očkuje od společnosti Pfizer/BioNTech a na hlavním nádraží od Johnson & Johnson. Lidé mohou vyhrát iPhone 12, tenisky Converse či kupony do aplikace Steam.

Dvě očkovací centra

Situace se zhoršuje díky šíření nové mutace delta. Dle odborníků se koronavirus nejvíce šíří mezi mladými lidmi. Stát chce lidi více motivovat k očkování, proto od dnešního dne se otevřelo očkovací centrum v obchodním centru v Praze na Chodově. Nechat se na místě naočkovat může kdokoliv starší 16 let a očkuje se zde vakcínou od firmy Pfizer/BioNTech. Na Chodově vás přijmou i v případě zájmu pouze o druhou dávku vakcíny. Druhé očkovací centrum je na pražském hlavním nádraží, kde se očkuje vakcínou od společnosti Johnson & Johnson, která je jednodávková. Zde se mohou naočkovat lidé od 18 let.

Očkování bez registrace

Pro lidi je lákavé, že není nutná registrace pro očkování a také mohou vyhrát hodnotné ceny, jako je např. iPhone 12 či tenisky Converse. Do Westfield Chodov se může přijít člověk naočkovat každý všední den od 10 do 20 hodin, o víkendech do 19 hodin. Na hlavním nádraží je otevřeno od 12 do 19 hodin.

Počet případů roste

Za sobotu je evidováno 159 a za neděli 147 nových případů onemocnění koronavirem na území České republiky. Zvýšilo se tak reprodukční číslo na 1,46. Od začátku pandemie se eviduje téměř 1,7 milionu nakažených lidí v České republice. Ve světe je evidováno 187 milionu případů. Počet úmrtí v Česku na COVID-19 je 30 331 a ve světě je to již přes 4 miliony případů.