testování, COVID-19, koronavirus, coronavirus, PCR testy, antigenní testy

Platí nová pravidla pro uznání bezinfekčnosti

Od dnešního dne platí nová pravidla pro uznání bezinfekčnosti na COVID-19. Již se nelze prokázat pouze jednou dávkou očkování. Pro uznání bezinfekčnosti musí být dotyčný kompletně naočkovaný, a to minimálně 14 dní po podání druhé dávky vakcíny.

Cestování

Lidé, kteří mají zatím pouze jedná dávku očkování se musí při návštěvě restaurací, fitness center a dalších služeb prokázat negativním testem na COVID-19. Dnešním dnem také platí, že při návratu ze zahraničí do Česka, musí lidé, kteří nejsou plně naočkovaní podstoupit test na koronavirus. Dále je také povinné vyplnit příjezdový formulář.

Adam Vojtěch uvedl včera na svém Twitteru: „Očkování je jedinou účinnou ochranou před nákazou. A to i proti známým mutacím. Jak jsme avizovali, plně očkovaní budou moci od zítra přijet z jakékoliv země bez testu, jen s příjezdovým formulářem. Nově to umožníme i ze zemí s extrémním rizikem nákazy. Dnes upravíme opatření.“

Práce

Zaměstnanec při navrácení do České republiky musí svému zaměstnavateli předložit negativní test na koronavirus. Jinak zaměstnavatel nesmí svého zaměstnance pustit na pracoviště. Neplatí to pouze pro plně naočkované lidi.