očkování, COVID-19, koronavirus, coronavirus

Termín podání druhé dávky vakcíny Pfizer lze změnit

Druhou dávkou vakcíny od společnosti Pfizer/BioNtech se lze nechat naočkovat po 34 dnech. Až bude dostupných podstatně více vakcín v České republice, tak se interval mezi jednotlivými dávkami opět vrátí na 21 dnů. V případě zájmu o podání vakcíny dříve si lze změnit termín zavoláním na linku 1221.

Termín očkování

Dnes informoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na svém Twitteru, že lze podstoupit druhou dávku vakcíny Comirnaty v rozmezí mezi 34. – 42. dnem od prvního termínu. Cílem je očkování maximálně zpřístupnit.  Lidé, kteří budou chtít dostat druhou dávku očkování dříve, tak si mohou termín změnit zavoláním na linku 1221.

Moderna

U vakcíny od společnosti Moderna byl dříve interval také prodloužen, a to dokonce na 38 – 42 dnů. Momentálně je interval pro podání druhé dávky vakcíny v rozmezí 25 až 35 dnů.

Dle premiéra Andreje Babiše až bude vakcín v České republice více, tak by se interval opět vrátil na 21 dnů mezi dávkami.

Intervaly mezi očkováním v březnu

Do konce března byly dávky mezi jednotlivými vakcínami kratší. Vakcínou od Pfizera se očkovalo po 21 dnech a od společnosti Moderna po 28 dnech. Od společnosti AstraZeneca je interval 84 až 91 dnů.