COVID-19, koronavirus

Vláda vyhlásila nouzový stav. Adventní trhy jsou zrušené a hospody budou zavírat ve 22 hodin

Na dnešním jednání vláda vyhlásila nouzový stav, nebude se však jednat o celoplošnou uzávěru země. Vláda přijala pouze určitá opatření, která se týkají adventních trhů, restaurací a klubů či sportovních a společenských akcí. Nouzový stav bude platit od 26. listopadu 2021.

Přijatá opatření

Vláda se dnes sešla kvůli zhoršující se situaci, původně se však měla vláda sejít až v pátek. Vláda zakazuje konání adventních trhů, jelikož se zde shromažďuje velké množství osob. Výjimku tvoří prodej vánočních stromků a kaprů. Pití alkoholu na veřejných místech je také zakázáno.

Další omezení spočívá v přítomnosti hostů v restauracích a klubech pouze do 22 hodin. Na sportovních, kulturních a vzdělávacích akcích se může účastnit maximálně 1 000 lidí, kteří však musí být naočkovaní anebo po prodělání covidu v posledních 180 dnech. Na společenských akcích, večírcích a oslavách se může účastnit maximálně 100 lidí. Další změna se týká obchodních center, lidé si zde budou moci vzít pouze jídlo s sebou.

Dnes bylo potvrzeno 18 004 případů a aktuálně je hospitalizovaných 5 886 osob. Za včerejší den bylo provedeno 55 654 očkování.