očkování, COVID-19, koronavirus, coronavirus

Registrace ke třetí dávce očkování je od pondělí spuštěna

Od pondělí se mohou lidé registrovat ke třetí dávce, a to buď online anebo mohou kontaktovat svého praktického lékaře. Lze také navštívit jakékoliv očkovací centrum a na místě se nechat třetí dávkou naočkovat. Očkování třetí dávkou lze nejdříve po uplynutí osmi měsíců od podání druhé dávky, výjimku tvoří lidé s vážným onemocněním, lidé na 65 let či zdravotníci.

Očkování

Česká vakcinologická společnost doporučuje třetí dávku očkování především vážně nemocným, lidem nad 65 let a zdravotníkům. Lidé, kteří nemají poruchu imunity, tak by se měli nechat naočkovat třetí dávkou vakcíny nejdříve osm měsíců po podání druhé dávky.

Lidem, kterým již uplynula osmiměsíční lhůta od podání druhé dávky vakcíny, by měla přijít SMS zpráva, která je bude informovat o možnosti nechat se naočkovat třetí dávkou. Do konce roku by se mělo jednat o více než milion lidí.

Počet případů

Za pondělí je evidováno 489 nových případů onemocnění covid-19. Incidenční číslo, které ukazuje počet nových případů na 100 000 obyvatel je na 28 případech. S koncem prázdnin, návratem lidí z dovolených do práce a nástupem dětí do škol, počet nových případů stoupá.