COVID v ČR, úmrtí na COVID

Při požáru v nemocnici v Severní Makedonii zemřelo 14 pacientů s covid-19

Ve středu došlo k požáru v provizorní nemocnici pro pacienty s nemocí COVID -19. Nemocnice se nachází v Severní Makedonii, konkrétně v západním městě Tetovo. Zemřelo nejméně 14 lidí a mnoho dalších bylo zraněno.

Požár začal pozdě večer

Požár začal večer kolem deváté hodiny. Dle jejich premiéra Zorana Zaeva, který okamžitě zahájil vyšetřování, byl požár způsoben explozemi. Nyní jsou vyhlášeny tři dny národního smutku. Na uhašení požáru se dle zástupce velitele hasičů podílelo třicet hasičů.

Nemocnice z mobilních buněk

Nemocnice pro pacienty s onemocněním COVDI-19 byla postavená z mobilních buněk, které jsou z velké části z plastů, díky čemuž se oheň šířil rychleji. Oheň hasiči uhasili přibližně do hodiny. Pacienti byli během hašení z nemocnice převáženi do nemocnice ve Skopje, která se nachází od města Tetovo asi 45 km na východ.

Místní ministerstvo zdravotnictví informovalo, že během požáru bylo v nemocnici celkem 26 pacientů. Ze zdravotníků nikdo nezemřel, jen někteří utrpěli lehká zranění.

Malá proočkovanost

V Severní Makedonii je plně naočkováno méně než 30 % obyvatel. Země zaznamenala od konce srpna nárůst případů a úmrtí na COVID-19.