COVID-19, koronavirus, coronavirus

Francie a Polsko mají lockdown! Počet nakažených stoupá

Počet nových případů s onemocněním COVID-19 stoupá. Polsko a Francie přijali nová opatření. V Německu sice poslední týdny rozvolňovali, ale nejspíše v brzké době budou zase opatření zpřísňovat.

Omezení cestování a zavření obchodů

Obavy z třetí vlny v Evropě rostou, jelikož počet nakažených nemocí COVID-19 stoupá. Jen za čtvrtek je evidováno 35 000 nových případů. Ve Francii od páteční půlnoci vstupují regiony do lockdownu a mají podobně jako my omezené cestování a zavřené nedůležité obchody. Na rozdíl od nás mají otevřené školy a kadeřnictví. Nová opatření, která byla pro Francii přijata budou platit čtyři týdny.

Polsko přijalo nouzový stav v sobotu

V Polsku přijali nouzový stav tuto sobotu a má trvat tři týdny. Uzavřeny jsou obchody, hotely a kulturní a sportovní zařízení. Takto razantní opatření se přijalo, jelikož země eviduje nejvyšší denní přírůstky od listopadu. Německo proto v současné době požaduje negativní test od každého, kdo překročí hranci z Polska.

Německo také zvažuje přijetí přísnějších opatření, ačkoliv se v poslední době přijatá opatření rozvolňovala. Bary a hospody směly být otevřené do 22. hodiny, k otevření kadeřnictví došlo 1. března a otevřely se i muzea a galerie od 8. března. Přírůstek nakažených ale stoupá, z toho důvodu Angela Merkelová uvedla, že nejspíše budou nuceni přijmout opatření v podobě nouzového stavu.