COVID-19, uvolňování, COVID v ČR

V Amsterdamu taneční parket v sobotu ožil! Pouze ale za účelem experimentu v rámci pandemie

Celý svět je zasažen pandemií COVID-19. Na koncertě či v klubu jsme již dlouhé měsíce nebyli. V Amsterdamu se to ale poštěstilo 1300 dobrovolníkům. Cílem této akce bylo zjistit, zdali se velké skupiny mohou bezpečně shromažďovat pohromadě.

Účastníci byli rozděleni do pěti skupin

V sobotu večer v amsterdamském Ziggo Dommo přišlo na hudební akci 1300 lidí. Tento experiment se vymyslel za účelem posouzení, jak jsou hudební akce v současné době rizikové. Akce trvala čtyři hodiny a účastnící byli rozděleni do pěti skupin. Každá skupina musela dodržovat rozdílná pravidla. Někteří museli nosit roušky, jiní se měli pohybovat pouze na tanečním parketu a někteří dostali fluorescenční nápoj a pak měli křičet a zpívat bez roušky, přičemž byl pozorován přenos kapének.

Na akci se přihlásilo přes 100 000 lidí

Všichni zúčastnění museli předložit negativní test na COVID-19, který měl být starý maximálně 48 hodin a na další test mají povinně jít pět dní po akci. O hudební akci byl velký zájem. Přihlásilo se přes 100 00 lidí, přičemž vstupenka stála 15 eur. Vstup byl, ale umožněn pouze 1300 účastníkům.

Pro mnohé tak svitla naděje možného částečného brzkého návratu života do starých kolejí. V Amsterdamu, tak jako u nás v České republice, je to více než rok, co je omezeno shromažďování více než 100 lidí. Otázka je, co samotný experiment přinese za výsledky.