COVID-19, koronavirus

Otevírají se hotely, končí rotační výuka a rozšiřuje se kapacita návštěvníků sportovišť a kulturních akcí

Dnešním dnem se otevírají hotely a penziony. Venkovní akce může navštívit až 1000 lidí a vnitřní akce až 500 lidí. Na středních školách dnes začala prezenční výuka bez rotací. Ve vnitřních prostorách se navýšil možný počet cvičících na 30 lidí.

Venkovní a vnitřní akce

Od dnešního dne lze pořádat venkovní akce o kapacitě až 1000 lidí. Ve vnitřních prostorách může být maximálně 500 lidí. Pořadatelé však musí splnit kritérium obsazení prostor maximálně z poloviny celkové kapacity. Návštěvníci musí nosit respirátor a doložit potvrzení o negativním testu či případně potvrzení o očkování nebo o prodělání covidu-19.

Otevření hotelů

Dnešním dnem se také otevírají hotely a penziony. Personál ubytovacího zařízení musí vždy zkontrolovat, že návštěvník je bezinfekční. Opět je potřeba doložit test či potvrzení o prodělání covidu-19 v posledních 90 dnech nebo potvrzení o očkování. Ubytovat se lze na sedm dní, pak je vyžadován další test.

Škola – prezenční výuka

Dnešním dnem skončila rotační výuka na středních školách. Ministr školství Robert Plaga uvedl, že i vysoké školy mohou obnovit teoretickou výuku při dodržení rozestupu 1,5 metru.

Sport – vnitřní a venkovní prostory

Ve vnitřních sportovištích může být od dnešního dne až 30 návštěvníků a ve venkovních prostorách až 50 návštěvníků. V jedné skupině může cvičit dohromady až 12 lidí. Od 18.5. není povinné pro cvičící při sportu nosit respirátor.