COVID-19, koronavirus

Dnes se zavřela první škola v Praze kvůli covidu

Od dnešního dne do 24. září je uzavřena ZŠ Chmelnice na Praze 3. Žáci budou mít distanční výuku, budou se však moci pohybovat kdekoliv venku, jelikož se nejedná o karanténu. O zavření školy rozhodla hygienická stanice hlavního města. Dále některé třídy na základních a středních školách jsou momentálně v karanténě.

Šíření nemoci covid-19 ve školách

Dle ředitele ZŠ Chmelnice Václava Havelky byla více než třetina žáků v karanténě a 13 pedagogů bylo vyřazeno z provozu. Nemoc covid-19 se šíří i v jiných školách, např. již šest tříd v ZŠ U Nových lázní v Teplicích přešlo na distanční výuku. Dále je v karanténě pět tříd v 15. základní škole v Plzni. V Opavě na základní škole Edvarda Beneše je v karanténě už osm tříd a sedm pedagogů.

V Karlovarském kraji testování odhalilo onemocnění covid-19 u 38 žáků. Krajští hygienici nařídili karanténu doposud u devíti tříd základních škol a deseti tříd na středních školách.

Testování žáků

Na začátku školního roku žáci základních a středních škol podstoupili třikrát antigenní testování. U většiny testovaných žáků byly testy negativní. Pandemie však po letních prázdninách opět sílí. Za pondělí je evidováno 493 nových případů onemocnění covid-19. Počet aktuálně hospitalizovaných pacientů je 145.