COVID-19, koronavirus, coronavirus

Slovensko hraniční přechody opět otevře

Slováci od pondělí uzavřeli několik menších hraničních přechodů z důvodu šíření nemoci COVID-19. Na dnešním jednání slovenská vláda rozhodla, že se hraniční přechody opět otevřou a přejde se na namátkové kontroly, informoval o tom Jan Hamáček na svém Twitteru.

Dojíždění za prací

Slováci od pondělí náhle uzavřeli několik menších hraničních přechodů. Pro mnoho lidí je to ale velká komplikace. Někteří lidé, kteří jezdí za prací do sousední země, tak využívají jiné hraniční přejezdy nebo se do práce vůbec nedostanou. Průjezd na hraničních přejezdech znemožňují betonové zátarasy či hromada štěrku.

Na dnešním jednání slovenská vláda rozhodla, že se otevřou všechny hraniční přechody, a to ke konci týdne a přejde se na namátkové kontroly, dnes o tom informoval Jan Hamáček na svém Twitteru.

Protesty

Lidé stojí na uzavřených hraničních přejezdech s transparenty a žádají o otevření. Uzavření komplikuje život především pendlerům, kteří dojíždí za prací do sousední země.

Počet případů

Za včerejší den eviduje Slovensko 45 pozitivně testovaných lidí. Nejvíce případů bylo v Bratislavě a následně v Banskobystrickém kraji. Zatímco v České republice za včerejší den přibylo 107 případů, což je menší počet, než tomu bylo minulý týden. Reprodukční číslo tak kleslo na 1,08. Snížení případů může být, ale zapříčiněno tím, že byl státní svátek a lidé se méně testovali. Nejvíce případů je evidováno v Praze.