COVID-19, koronavirus

Mění se podmínky pro vstup do Chorvatska, cestování do Ruska a Tuniska je zakázáno

Od dnešního dne se mění podmínky pro vstup do Chorvatska. Od poloviny června byl vstup pro Čechy do Chorvatska volný, ale dnešním dnem se podmínky zpřísnily. Země vyžaduje test nebo potvrzení o očkování či prodělání nemoci COVID-19. Z důvodu šíření mutací koronaviru je od dnešního dne zakázán vstup lidem z Česka do Ruska a od pondělí příštího týdne do Tuniska.

COVID pas

V Chorvatsku se lze prokázat covid pasem, který dnešním dnem začala země využívat. Lidé ze zemí, kde ještě covidové pasy nejsou, mohou vycestovat do země s negativním antigenním testem, který je starý maximálně 48 hodin či PCR testem, který je starý maximálně 72 hodin. Dále se lze prokázat potvrzením o očkování, avšak nejméně 22 dní po první dávce či potvrzením o prodělání nemoci COVID-19 v posledních 180 dnech.

Tento víkend bude velmi náročný, jelikož mnoho Čechů plánuje cestu do této země. Před odjezdem do Chorvatska je důležité vyplnit příjezdový formulář Enter Croatia.

Cestování do Ruska a Tuniska

Z důvodu možného šíření mutace koronaviru zakázalo ministerstvo zdravotnictví lidem z Česka od čtvrtka vstup do Ruska a od pondělí příštího týdne do Tuniska. Při návratu do Česka z rizikových zemí budou muset být lidé až dva týdny v samoizolaci.

Tunisko patří k velmi oblíbeným destinacím, je možné, že i Egypt, který je Čechy velmi často navštěvován, se zařadí do rizikových zemí.