COVID-19, koronavirus

Již čtyři sportovci z české výpravy byli v Tokiu pozitivně testovaní

Mezi pozitivně testovanými je lékař Vlastimil Voráček, plážový volejbalista Ondřej Perušič, stolní tenista Pavel Širuček, trenér plážových volejbalistek Nausch, plážová volejbalistka Markéta Nausch Sluková a cyklista Michal Schlegel. Z české výpravy jsou již čtyři sportovci nakaženi koronavirem.

Lékař Vlastimil Voráček

První pozitivně testovaný na COVID-19 byl lékař českého fedcupového týmu Vlastimil Voráček. Nebyl naočkovaný, ale před odletem mu PCR testy vyšly negativní. Až po příletu v Tokiu vyšel Voráčkovi pozitivní test.

Ondřej Perušič a Pavel Širuček

Počet nakažených stoupá. Již druhý den měl pozitivní test sportovec Ondřej Perušič, který je naočkován. Momentálně je sportovec v desetidenní izolaci. Je tak možné, že se Olympijských her ještě zúčastní.

Bohužel dále je pozitivní na COVID-19 i stolní tenista Pavel Širuček, který je ale již označen písmeny DNS (nestartoval). Stolní tenisté začnou turnaj už v sobotu.

Markéta Nausch Sluková

Třetí sportovkyní, která má COVID-19 je plážová volejbalistka Markéta Nausch Sluková. Momentálně je volejbalistka v desetidenní karanténě, ale již nyní ví, že se na Olympiádě s Barborou Hermanovou nepředstaví.

Michal Schlegel

Čtvrtým sportovcem, který byl pozitivně testovaný v Tokiu je cyklista Michal Schlegel. Silničního závodu v sobotu se tím pádem také nezúčastní.

Vyšetřování

Bude se vyšetřovat, zdali při letu z Česka do Tokia byla dodržována všechna bezpečnostní opatření proti šíření koronaviru. Vyšetřování se chce ujmout vedení ČOV, s čímž předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser nesouhlasí.