testování, COVID-19, koronavirus, coronavirus, PCR testy, antigenní testy

Žáci budou testováni v osmi okresech, neočkovaní učitelé budou mít povinnost nosit respirátor

Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo, že neočkovaní žáci z 8 okresů se budou 1. a 8. listopadu testovat na covid-19. Od listopadu učitelé, kteří nejsou naočkovaní, budou muset při výuce nosit respirátor.

Testování v 8 okresech

Ministr školství Robert Plaga napsal na svém Twitteru: „@zdravkoonline rozhodlo o testování v termínech 1. a 8. listopadu na základních a středních školách v těchto osmi okresech: České Budějovice, Ostrava-město, Prostějov, Prachatice, Brno-venkov, Přerov, Opava a Karviná. Testování se bude týkat cca 165 tisíc žáků.“

Testovat se nebudou muset děti, které jsou naočkované, prodělaly covid v posledních 180 dnech anebo mají doklad o negativním testu z jiného odběrového místa.

Učitelé budou nosit respirátor

Učitelé, kteří nejsou naočkovaní, budou muset od listopadu nosit respirátor při výuce. Adam Vojtěch uvedl, že výjimku budou mít učitelé v mateřských školách a zaměstnanci v dětských skupinách.

Pokud někteří žáci odmítnou testování, nebudou moci ve škole cvičit, v jídelně budou muset sedět s rozestupem 1,5 metru, a to stejné platí u zpěvu.

Zkrácení karantény a počet nakažených

Od 25. října došlo ke zkrácení karantény ze 14 dnů na 7 dnů, musí však být zakončena negativním PCR testem. Za včerejší den je evidováno 4 262 nakažených a 1055 osob je hospitalizovaných v nemocnici.