COVID-19, uvolňování, COVID v ČR

Vláda schválila vyšší počet návštěvníků na vnitřních a venkovních akcích a povolila tanec!

Od 1. srpna dojde k dalšímu rozvolnění. Zvýší se maximální počet osob u sportovních a kulturních akcí. Bazény a koupaliště budou moci provozovatelé naplnit na 100 % své kapacity. Tanec na diskotékách bude taktéž povolen.

Venkovní a vnitřní akce

Od. 1. srpna budou moci pořadatelé sportovních a kulturních akcí zpřístupnit návštěvu většímu počtu lidí. Na akcích, které budou pořádány venku, bude moci být až 7 000 osob. Momentálně jich může být maximálně 5 000. Uvnitř bude moc být až 3 000 osob. Podmínkou pro vstup na akci je prodělání covidu v posledních 180 dnech, potvrzení o očkování či negativní antigenní nebo PCR test.

Bazény a koupaliště

Bazény a koupaliště budou moci být od 1. srpna naplněny na 100 procent. Doposud smějí být naplněny maximálně na 75 % z celkové kapacity. Opět se ale každý návštěvník musí mít doklad o své bezinfekčnosti.

Tanec bude povolen

Diskotéky se mohly otevřít již před dvěma měsíci, ale tanec byl na nich zakázán. Od 1. srpna bude tanec v klubech povolen.

Současná epidemická situace

Počet potvrzených případů za posledních 7 dnů na 100 000 obyvatel ke dni 28.7. 2021 je dle Ministerstva zdravotnictví České republiky 12 sob. Aktuálně hospitalizovaných je 47 osob. Celkový počet úmrtí na COVID-19 v České republice je 30 363 osob.