nové mutace COVID-19, koronavirus, coronavirus

V Bánově byla potvrzena britská mutace

Dne 6. června byla zjištěna britská mutace ve Zlínském kraji. Momentálně je mateřská škola, kde bylo potvrzeno 17 nakažených případů, v karanténě. Na základní škole, která spadá pod obci Bánov, je za neděli evidováno 11 případů. Na základní škole dnes a zítra platí ředitelské volno.

Mateřská škola je v karanténě

Britská mutace byla zjištěna laboratorní analýzou a pozitivní vzorky byly odeslány k další analýze do Národní referenční laboratoře, uvedla mluvčí Zlínského kraje Soňa Ličková. Mateřská škola je tak do 14. června uzavřená. Dle hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše se potřebná opatření zavedla včas díky spolupráci školy a hygienické stanice.

Britská mutace je dle odborníků mnohem více nakažlivější a nebezpečnější než původní koronavirus. Proto je potřeba dodržovat opatření, nosit roušky a testovat se.

PCR testování

Na základní škole, která je spádovou pro děti z obcí Bánov, Suchá Loz i Bystřice pod Lopeníkem bude provedeno PCR testování žáků a zaměstnanců školy po zaškolení a instruktáži odbornými laboratorními pracovníky dne 8. června, uvedla mluvčí Zlínského kraje Soňa Ličková.

V obci Bánov, která leží na jihovýchodní Moravě, počet nakažených slábne. Ke dni 6.6. je 31 potvrzených případů za posledních 7 dní na 100 tisíc obyvatel. Minulý pátek bylo případů 39.