očkování, COVID-19, koronavirus, coronavirus

Společnost Moderna začala testovat vakcínu na malých dětech

Společnost Moderna poskytla první dávky vakcíny mRNA COVID-19 malým dětem v USA. Konkrétně se jedná o miminka od 6 měsíců po děti do 12 let. V plánu je naočkovat 6750 dětí v USA a Kanadě.

Rychlé otevření škol

Naočkování dětí a mládeže by umožnilo rychlé a bezpečné otevření škol. Konkurenční vakcína Pfizer oznámila minulý měsíc začátek testování své vakcíny u dospívajících ve věku 12 až 15 let. Zatím se ale společnost nevyjádřila o očkování mladších dětí.

Vakcína Moderna již byla v USA a Kanadě povolena pro osoby od 18 let. Dle odborníků ale do konce roku 2021 nejspíše vakcína pro děti schválená ještě nebude. Musí se provést testy a důkladně veškeré získané informace posoudit.

AstraZeneca také začala s testováním na dětech

Momentálně v Kanadě není schválená žádná vakcína pro děti mladších 16 let. Vakcína Moderna, AstraZeneca a Johnson&Johnson jsou schválené pouze pro dospělé od 18 let, pouze vakcína Pfizer je schválená pro děti od 16 let. Nicméně AstraZeneca také začala s testováním své vakcíny mladších věkových skupin. Vypadá to, ale že nejdříve budou dostupné výsledky z testování mladších skupin od společnosti Pfizer a Moderna.