COVID-19, koronavirus

K otevření restaurací, bazénů, welness a diskoték dojde již v pondělí

Od pondělí otevřou vnitřní prostory restaurací, bazény, welness, solné jeskyně, diskotéky, herny a kasina. K takovému rozvolnění původně mělo dojít až později, ale kvůli názoru Nejvyššího správního soudu, který tvrdí, že uzavírání služeb není v kompetenci pandemického zákona ani zákonu o veřejné ochraně zdraví, dojde k otevření zmíněných služeb již příští týden.

Omezení ve službách

Stále však budou platit určitá omezení. U stravovacích zařízení bude platit nutnost dodržovat rozestupy 1,5 metru a stále jako na zahrádkách u jednoho stolu budou sedět maximálně čtyři lidi. Na koupalištích a ve welness službách bude platiti limit jednoho člověka na patnácti metrech čtverečních. Ochrana dýchacích cest na koupalištích a ve welness bude požadována pouze při vstupu anebo na odpočinkových místech. Šatny budou také od pondělí otevřeny. Kapacita však bude smět být naplněna maximálně do 30 %.

Otevření klubů a diskoték

Dále se otevřou společenské kluby, diskotéky a kasina. Nebude povoleno v nich tancovat, jelikož je to již velmi kontaktní činnost.  Při vstupu bude všude vyžadován buď negativní antigenní test z odběrového místa, nebo potvrzení o očkování anebo potvrzení o prodělání covidu-19 v posledních 180 dnech.

Cestování bez omezení

Od pondělí bude možné po absolvování první dávky očkování cestovat bez omezení z České republiky do Německa, Slovenska, Polska, Rakouska, Slovinka, Chorvatska a Maďarska.