COVID-19, koronavirus

Jak to výhledově vypadá s cestováním? Covidové pasy by ušetřily spoustu času a peněz

Očkovací pasy by velmi usnadnily cestování do zahraničí. V pasech by se zaznamenávalo zda dotyčný je již naočkován, nebo zdali má alespoň negativní PCR test či protilátky v těle. Mnoho cestovních kanceláří si možnost covidového pasu chválí a souhlasí s jeho zavedením. Ušetří to totiž spoustu času a peněz. Očkování za tento víkend bylo doposud nejrychlejší. Došlo k aplikaci 16 400 dávek. Pokud se tempo očkování bude nadále zrychlovat, tak to vypadá velmi slibně právě pak i pro jednodušší cestování. Nicméně mnoho lidí cestuje i v současné situaci bez očkování.

Aktuální informace v cestovatelské mapě

Pokud zvažujete cestu do zahraničí v této době, je třeba si před cestou zkontrolovat podmínky návratu v cestovatelské mapě. Aktuální informace naleznete na oficiálních stránkách Ministerstva zahraničních věcí České republiky. Doporučuje se ale cestovat do zahraničí pouze z nezbytných důvodů, mezi které nepatří cesta za rekreací.

Předložení návrhu covidového pasu

Návrh covidového pasu by měla do středy předložit Evropská komise. Tomáš Petříček (ČSSD) uvedl, že Česká republika covidové pasy na úrovni EU schvaluje. Pokud by ale Evropská unie nedospěla ke shodě, tak by možná alespoň došlo k domluvě s některými státy z našeho sousedství.