Co bude po třítýdenním lockdownu? To neví ani sám premiér

Vláda nemá připravený žádný plán, jakmile skončí třítýdenní lockdown. Počet nakažených stále stoupá, a tak opatření, která jsou momentálně přijata jsou doposud nejpřísnější. Co bude ale dál? Premiér Andrej Babiš (ANO) sám neví, co momentální omezení udělají s pandemickou situací. V žádném případě se ale nechystá k rozvolňování.

Vláda by měla jednat proaktivně

Poslanec TOP 09 Dominik Feri říká, že vláda by měla jednat proaktivně, s čímž ji rádi pomohou. Právě opozice již delší dobu mimo jiné prosazuje povinné a pravidelné testování, jelikož věří, že díky tomu se podaří včas identifikovat nakažené. A nebude tak potřeba nastolovat tvrdá opatření v podobě lockdownu.

Kdy se začne rozvolňovat?

Poslanci se tázali pana premiéra, při jakém přírůstku nakažených lidí onemocněním covid-19 by vláda začala opatření rozvolňovat. Bohužel poslanci se odpovědi nedočkali.  Dle premiéra nemá smysl předvídat vývoj epidemie, jelikož doposud se to ani nikomu nepovedlo.

Denně přibývá velký počet nakažených

Počet nakažených stoupá, této nemoci podlehlo již necelých 21 tisíc lidí. Denně stále přibývá velký počet nakažených a je čím dál tím více mladších ročníků, kteří mají těžký průběh nemoci a musí být hospitalizováni. Nevypadá to v brzké době na rozvolňování.