Arenberger končí jako ministr zdravotnictví, nahradí ho Vojtěch

Dnes v 11 hodinách Petr Arenberger rezignoval. Skončil tak ve funkci ministra zdravotnictví po dvou měsících. Dle premiéra Arenberger odstoupil kvůli velkému tlaku na něj a jeho rodinu. Čelil totiž velké kritice ohledně majetkového přiznání, které špatně vyplnil. Po nástupu do funkce ministra zdravotnictví odevzdal nové majetkové přiznání, kde přiznal daleko větší majetek a vyšší příjmy než v předešlých letech. Meziročně tak jeho majetkové přiznání narostlo o 65 nemovitostí.

Střídání ministrů

Během pandemie se vystřídali již čtyři ministři. Prvním byl Adam Vojtěch, který na konci října odešel. Vystřídal ho Roman Prymula, který byl však po skandálu návštěvy restaurace odvolán a vystřídal ho Jan Blatný. Posledním ministrem byl Petr Arenberger, který dnes rezignoval.

Novým ministrem by měl opět být Adam Vojtěch prohlásil dnes pan premiér Andrej Babiš. Ještě se čeká na schválení panem prezidentem, ale Babiš očekává, že prezident s nástupem Adama Vojtěcha do funkce ministra zdravotnictví nebude mít výhrady.

Adam Vojtěch se tak vrátí do funkce ministra zdravotnictví po osmi měsících. Původně mel odletět do Finska, kde měl vykonávat funkci českého velvyslance. Nástup Vojtěcha na pozici nového ministra zdravotnictví ale negativně hodnotí někteří členové opozice. Dle poslance Bohuslava Svobody (ODS) Babiš již nemá kde brát, a tak „recykluje“.