COVID-19, koronavirus

17. května se otevřou fitness centra a zahrádky restaurací, při vstupu bude povinné doložit negativní test

V pondělí 17. května se otevřou vnitřní sportoviště, fitness centra a zahrádky restaurací. Bude povinné doložit antigenní či PCR test nebo doklad o prodělání koronaviru či certifikát o očkování. Bude povinné dodržovat rozestupy a na zahrádkách nebude wi-fi a muzika.

Otevření vnitřních sportovišť

Příští týden v pondělí se otevřou vnitřní sportoviště a fitness centra, rozhodla o tom vláda při pondělním jednání. Bude však potřeba dodržovat rozestupy. Jedna osoba by měla zaujímat plochu 15 m2 vnitřní plochy. Celkově by na dané vnitřní ploše nemělo být více než 10 lidí. Při skupinovém cvičení bude možné cvičit maximálně ve dvojici.

Při vstupu do vnitřních prostor a fitness center bude povinné se prokázat buď negativním antigenním testem, který může být starý maximálně 72 hodin nebo PCR testem, který může být starý maximálně 7 dní. Pokud jste covid-19 prodělali v posledních 90 dnech, stačí se prokázat dokladem o jeho prodělání. V případě, že jste již naočkovaní, stačí doložit certifikát o očkování. Prostory sprch a šaten nebude možné zatím využít. Bazény a sauny také budou zatím nepřístupné.

Otevření zahrádek restaurací

Zahrádky restaurací se také otevřou 17. května. Při vstupu do zahrádky bude povinné se prokázat negativním testem. U jednoho stolu budou moci být maximálně čtyři osoby z rozdílných domácností. Mezi návštěvníky budou povinné rozestupy 1,5 metru, neplatí to samozřejmě pro návštěvníky stejného stolu.

V restauracích nebude možné se připojit k wi-fi a poslouchat hudbu. Karel Havlíček, ministr obchodu a průmyslu, uvedl, že wi-fi a muzika budou na zahrádkách zakázané proto, aby se mladí lidé dlouho na zahrádkách nezdržovali. Omezení by mělo platit jen několik týdnů.